Žymių žmonių pasisakymai apie gyvūnų išnaudojimą

Lev Tolstoy

Lev Tolstoy, rašytojas

Jei kažkas tikrai rimtai siekia gyventi gerą gyvenimą, pirmas dalykas, nuo kurio tas žmogus turėtų susilaikyti, būtų gyvulinės kilmės maisto vartojimas, nes šitoks gyvūnų išnaudojimas yra paprasčiausiai amoralus, kadangi jis apima įvykdymą tokio veiksmo, kuris yra priešingas doriems jausmams, t.y. žudymo.

Kaip mes galime tikėtis geresnio gyvenimo Žemėje, jei esame …Daugiau

Mahatma Ghandi

Mahatma Ghandi, Indijos idėjinis vadas

Apie Tautos didybę ir dorovinę brandą galima spręsti iš to, kaip joje elgiamasi su gyvūnais.

Esu įsitikinęs, kad mėsos valgymas nėra mums būtinas, kad mes gyventume savo įprastą, normalų gyvenimą. Nesvarbu, kokioje gyvenimo stadijoje mes būtume, ir kokio klimato zonoje gyventume. Teisingiau būtu pasakyti, kad mėsa yra netgi netinkama mūsų biologinei rūšiai… Mano sąmonė …

Plutarchas

Romėnų filosofas Plutarchas

Argi gali kam nors kilti klausimų, kodėl Pitagoras nevalgė mėsos? Man greičiau norisi paklausti, ką turėjo jausti ir galvoti žmogus, pirmasis ant savo lūpų pajutęs kraujo skonį ir pakėlęs prie burnos negyvą kūną? Kas privertė jį tai padaryti? Kas buvo tas žmogus, kuris apkrovė stalus patiekalais iš yrančių, dvokiančių negyvų kūnų ir pavadino savo maistu tai, kas ..

Paul McCartney ir
Linda McCartney

Paul McCartney (iš “The Beatles”) bei Linda McCartney

Mes „baigėme” su mėsa prieš daugelį metų. Tai nutiko per vieno sekmadienio pietus, kai mes tiesiog žiūrėjome pro virtuvės langą į mūsų ėriukus, laimingus žaidžiančius pievoje. Kartu pasižiūrėdami žemyn į lėkštę, mes staiga supratome, kad valgėme koją vieno iš tų gyvūnų, kuris visai neseniai pats linksmai žaidė pievoje …

Thom Yorke

Thom Yorke, grupės Radiohead lyderis

Mane paskatino daugelis dalykų… Pirmiausia The Smits daina „Meat is Murder“. Antra, aš visada blogai jausdavausi valgydamas mėsą, labai blogai… Ir trečia, aš susitikinėjau su mergina ir norėdamas padaryti jai įspūdį, apsimečiau, kad visą laiką buvau vegetaras. Tada pasijaučiau geriau, daug sveikiau. Man rūpėjo, kaip ir daugeliui, visi tie pasakymai „iš tokios dietos tu negausi .

Alicia Silverstone

Alicia Silverstone, aktorė

Jei tik žmonės praleistų daugiau laiko fermoje, tarp gyvūnų, suprastų, kad jų tarpusavio ryšys tapatus santykiams su įprastais naminiais gyvūnais: šunimis, katėmis. Deja, žmonės paprastai neįžvelgia sąsajos tarp gyvūnų ir to, ką valgo. Kodėl vieni gyvūnai turi būti valgomi, o kiti mylimi namuose? Aš niekada nevalgyčiau savo šuniukų…

Moby

Moby, daininkas

Žmonės ir gyvūnai yra skirtingi, bet yra akivaizdu, kad gyvūnai turi turtingą emocijomis gyvenimą, jie jaučia ir džiaugsmą, ir skausmą. Yra labai lengva pamesti ryšį tarp mėsainio ir karvės, kurios kūnas tampa maisto produktu. Bet aš prisiverčiau pripažinti sau, kad kiekvieną kartą, kai aš suvalgydavau mėsainį, karvė nustodavo kvėpuoti, mykti ir ganytis…

Popiežius
Jonas Paulius II

Popiežius Jonas Paulius II

Popiežius Jonas Paulius II skelbė: „gyvūnai taip pat turi sielą, žmonių pareiga mylėti bei būti solidariais su savo mažaisiais broliais“. Jis taip pat teigė, kad gyvūnai yra „Šventosios Dvasios kūrybos vaisius ir nusipelno pagarbos“ bei, kad jie „yra taip pat arti Dievo kaip ir žmogus“. Šventasis Tėvas priminė, jog visos gyvos būtybės egzistuoja iš Dievo „kvėpimo“. …

Popiežius
Benediktas XVI

Popiežius Benediktas XVI

Gyvūnai taip pat yra Dievo kūriniai… Be jokių abejonių, toks elgesys su gyvais sutvėrimais, kaip kad, žąsų šėrimas per prievartą, siekiant kuo labiau padidinti jų kepenis, ar vištų auginimas taip jas sugrūdant, kad iš jų belieka paukščių karikatūros, toks gyvų sutvėrimų sumenkinimas iki tiesiog prekės, prieštarauja Biblijoje aprašomam žmogaus ir pasaulio santykiui.

Albert Einstein

Albert Einstein, mokslininkas

Niekas kitas taip nepagerins žmonių sveikatos ir nepadidins gyvybės žemėje išlikimo taip, kaip žmonijos perėjimas į vegetarinę mitybą.

Leonardas da Vinči

Leonardas da Vinči, dailininkas, mokslininkas, išradėjas

Išties žmogus žvėrių karalius, nes žiaurumu jam niekas neprilygsta. Mes gyvename kitų gyvybės sąskaita, esame vaikščiojantys kapinynai! Ateis diena, kai žmonės į gyvulių žudymą žiūrės taip pat, kaip į žmogžudystę.

Pitagoras

Pitagoras

Ak, bičiuliai, nesitepkite nuodėmingu maistu. Juk apstu grūdų, obelų šakos svyra nuo obuolių, vynuogynai apkibę vynuogių kekėmis, aplink daugybė maloniai kvepiančių žalumynų ir daržovių, kurias galima suminkštinti verdant ant ugnies, ir niekas jums nedraudžia gerti pieno ar valgyti čiobreliais kvepiančio medaus. Žemė dosniai teikia nuodėmės nepaliesto maisto ir kviečia į puotas, nesuteptas krauju ar skerdynėmis. Tik gyvūnai malšina savo alkį mėsa, ir tai ne visi: arkliai, galvijai ir avys minta žole.

George Bernard Shaw

George Bernard Shaw, rašytojas-dramaturgas

Vidutinė mėsėdžių gyvenimo trukmė yra 63 metai. Man jau 85, ir aš vis dar dirbu lygiai taip pat sunkiai, kaip ir anksčiau. Esu jau daug nugyvenęs, ir net galvoju, kad mirti būtų jau pats metas, bet aš paprasčiausiai nesugebu susirgti ir numirti! Mėsos žlėgtainis mane tikrai pribaigtų, bet negaliu prisiversti nuryti jį…

Gyvūnai – mano draugai, o aš draugų nevalgau!

Robert Louis
Stevenson

Robert Louis Stevenson, rašytojas

Mes vartojame lavonus būtybių, kurios turi lygiai tokius pačius norus, aistras bei kūno organus, kaip ir mes. Kiekvieną dieną mes pripildome skerdyklas skausmo bei baimės riksmais.

Immanuel Kant

Immanuel Kant, filosofas bei mokslininkas

Jeigu žmogus nėra praradęs savo esmės, jis tiesiog privalo būti žmoniškas ir su gyvūnais. Tas, kuris yra žiaurus kitoms gyvybės rūšims, lygiai taip pat žiaurus yra ir žmonėms.

Apie žmogaus širdį galima spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais.

Dr. Janez Drnovšek

Dr. Janez Drnovšek, dabartinis Slovėnijos prezidentas

Jeigu mes bent minutę pagalvotume, kaip žmogus elgiasi su gyvūnais ir kokią įtaką daro jų pasauliui, galėtume sakyti, kad jis jau nebe žmogus. Tereikia tik pamąstyti apie skerdyklas ir mėsos pramonę… Tai nereiškia, kad žmonės blogi, jie tiesiog negalvoja apie tai. Kai galutinis produktas yra prieš juos lėkštėje, niekam neįdomu kaip jis ten atsirado ir kokį kelią turėjo nueiti.

Steven Spielberg

Steven Spielberg, režisierius

Iš visų gyvų sutvėrimų tik žmonės medžioja tada, kai nėra alkani.

Richard Gere

Richard Gere, aktorius

Tai yra mūsų, kaip pagrindinių šios planetos globėjų, atsakomybė – elgtis su visomis biologinėmis rūšimis su gerumu, meile bei gailesčiu. Tai, kaip dabar šitie gyvūnai kankinasi, yra protu nesuvokiama. Mano prašymas – padėkit sustabdyti šią beprotybę.

Žmones erzina aktyvistų už gyvūnų teises kampanijos. Tai absurdiška. Juk tai toli gražu neprilygsta masinėms gyvūnu mirtims skerdyklose.

Mark Twain

Mark Twain, rašytojas

Man neįdomu sužinoti ar vivisekcijos pasiekimai yra naudingi žmonijos rasei ar ne…Skausmas, kuris sukeliamas bejėgiams ir nebyliems gyvūnams, yra mano priešiškumo vivisekcijai pagrindas, ir man vien to pakanka, kad daugiau šiuo klausimu neabejočiau.

Sėlis, poetas

Tegu mėsiško maisto šalininkas pats išbando ir įsitikina, ar gali jį valgyti. Tegu jis, Plutarcho patarimu, dantimis sudrasko gyvą ėriuką ir prigludęs prie žaizdos numalšina troškulį dar karštu jo krauju… Tik tada jis bus iki galo nuoseklus.

George Bernard Shaw

George Bernard Shaw, rašytojas-dramaturgas

Žiaurumas nėra mažesnis žiaurumas, jei jis vykdomas laboratorijose ir yra vadinamas medicininiais tyrimais.

Kim Basinger

Kim Basinger, aktorė

Jeigu jūs matytumėte gyvūnų patiriamas kančias, jūs dukart negalvotumėte.

Shania Twain

Shania Twain, daininkė

Manau, yra kažkas keisto tame, kad žmonės taip įprato valgyti kitas būtybes…

Nevalgau mėsos, žuvies, kiaušinių. Niekada ir nebuvau didelė mėsos mylėtoja, bet dabar jaučiuosi žymiai energingesnė.

Stella McCartney

Stella McCartney, drabužių dizainerė

Man vegetarizmas yra pagrįstas etika. Mano manymu, kiekvieną mielą dieną masiškai žudyti milijonus gyvūnų yra labai neteisinga. Tiek dvasiniu, tiek aplinkosaugos, tiek etikos požiūriais vykdomi baisūs dalykai. Aš galiu įžengti į savo parduotuvę, pridėti ranką prie širdies ir ramiai pasakyti, jog dėl joje esančių daiktų nenukentėjo nei vienas gyvūnas.

Andy Warhol

Andy Warhol, menininkas

Kurį laiką, prisimenu, nešiojau zomšines bei odines kelnes, bet niekada nesijausdavau pakankamai švarus, juolab, kad tai išsigimėliška – nešioti gyvūnų odas. Po mano ”išsigimėlio” periodo grįžau atgal prie mėlynų džinsų.

Martina Navratilova

Martina Navratilova, tenisininkė

Daug laiko prabėgo nuo tada, kai paskutinį kartą buvau nusipirkusi kokį nors odinį gaminį. Mano idealas būtų sugebėjimas išvengti visų gyvulinių prekių, ar tai būtų maistas, ar drabužiai.

Bryan Adams

Pokalbis su daininku Bryan Adams

June: Labas, Bryan’ai. Kiek žinau, tu esi veganas.. Kada visiškai išbraukei mėsą ir pieno produktus iš savo valgiaraščio?

Bryan: Aš nesu visiškas veganas. Aš vartoju šiek tiek sviesto turinčius produktus bei paprastai tiesiog nugramdau sūrį nuo makaronų ar panašiai. Valgyti negyvas būtybes lioviausi 1989 m.

Alec Baldwin

Alec Baldwin, aktorius:

Kas kartą sėsdami prie stalo valgyti, mes darome pasirinkimą. Prašau pasirinkite vegetarizmą. Darykite tai dėl gyvūnų, dėl aplinkos ir dėl savo sveikatos.

Cameron Diaz

Cameron Diaz, aktorė

Sužinojusi, kad kiaulės turi tiek pat intelekto kiek trijų metų vaikas, Cameron Diaz sušuko: „O Dieve, tai tas pats, kas valgyti mano dukterėčią!”. Nuo to laiko ji tapo vegetare.

Carmen Electra

Carmen Electra, manekenė bei aktorė

Tai yra graudu. Tai gi yra gyva būtybė! Mes neturime teisės žudyti ką nors dėl mados.

Chelsea Clinton

Chelsea Clinton, buvusio JAV prezidento Bilo Clintono dukra

Esu didelė sveiko maisto gerbėja bei entuziastinga vegetarė.

Pamela Anderson

Pamela Anderson, aktorė bei modelė.

Vyrai medžioja nes greičiausiai turi problemų su savo pačių „prietaisais”, ir jiems reikia nušauti ką nors kito.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *